Видалення зубного каменю

Видалення зубного нальоту та каменю – необхідна процедура для здоров’я зубів та ротової порожнини. Зубний наліт складається з бактерій у вигляді м’яких та липких відкладень на зубах, яснах, язиці, пломбах, коронках та протезах. Він є у кожної людини і, якщо її вчасно не видаляти, зубний наліт переросте у зубний камінь.

Зубний камінь – це тверде відкладення на зубах, що утворюється із бактерій. Зубний камінь буває надясновий і підясенний. Надясенний камінь видно неозброєним оком. Підясенний камінь можна виявити лише за допомогою спеціальних стоматологічних приладів.

Зубний камінь та наліт негативно впливають на ясна та зуби людини. Вони сприяють розмноженню хвороботворних мікроорганізмів, що може призвести до запалення ясен, утворення карієсу та неприємного запаху з рота.

Видалення зубного каменю, очищення та полірування поверхонь зубів – нескладна процедура і є найбільш поширеним та щадним методом лікування захворювань порожнини рота. Під час видалення зубного каменю відбувається видалення зубного нальоту, який прилип до поверхні зубів.

Видалення зубного каменю та нальоту іноді викликає дискомфорт у пацієнта, тому в таких випадках застосовують препарати, що знімають неприємні відчуття.

Сучасні стоматологічні клініки використовують різні способи видалення зубного каменю. Якийсь час тому для зняття зубного каменю застосовували спеціальні гачки. Зараз цей спосіб використовується дуже рідко, тому що він спричиняє неприємні відчуття і не дає повного очищення від зубного каменю. Сучасна стоматологія пропонує видалення зубного каменю за допомогою ультразвуку. Спеціальний прилад виробляє ультразвукові коливання, впливаючи на насадки, що знімаються, які акуратно очищають поверхню зуба, не пошкоджуючи його. Ультразвукове видалення зубного каменю відбувається як через дотик насадкою до поверхні зуба, так і завдяки ефекту кавітації – потужному спіралеподібному потоку рідини. Крім того, під час кавітації при видаленні зубного каменю виділяється з води кисень, який дезінфікує ділянку, що обробляється. До того ж одночасно відбувається механічне очищення поверхні кореня і ясна. Після ультразвукового видалення зубного каменю відбувається полірування зубів, щоб поверхня зубів була чистою та гладкою.

Ультразвукове видалення зубного каменю – процедура абсолютно безболісна, неприємні відчуття вона може принести тільки в тому випадку, якщо у пацієнта підвищена чутливість зубів.

Щоб дізнатися, скільки коштує видалення зубного каменю потрібно звернутися безпосередньо до стоматологічної клініки, або відвідати сайт клініки, де зазвичай надана вся необхідна інформація.

Профілактика появи зубного каменю дуже проста: виникнення проблем запобіжить регулярному і правильному чищенню зубів. Тримати щітку при чищенні зубів необхідно під кутом 45 градусів до лінії ясен. При чищенні верхніх зубів, рухи щіткою повинні бути у напрямку вгору, при чищенні нижніх – у напрямку вниз. Не потрібно натискати щіткою на зуби дуже сильно, оскільки є ризик пошкодження ясна. Крім утворення нальоту на зубах, наліт виникає і мовою, тому мову теж необхідно чистити. Зубна щітка і паста також відіграють важливу роль у профілактиці стоматологічних захворювань. Бажано, щоб зубна щітка була з м’якими щетинками, закругленими на кінцях, а зубна паста містила фтор. Також рекомендується використовувати зубні нитки, які видаляють зубний наліт у важкодоступних місцях.

Видалити зубний камінь і зубний наліт Ви можете в нашій клініці «Вівенді». Наші досвідчені стоматологи зроблять це швидко та якісно. Зв’язатися з нами можна за телефонами, вказаними на нашому сайті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *